Kategoria: Psychologia. Data powstania: 10.12.2009

13Gdy jesteśmy zadowoleni możemy spokojnie patrzeć w przyszłość. Nie dopadają nas żadne wyimaginowane dolegliwości, nie narzekamy na otaczającą nas rzeczywistość i na znajdujących się wokół nas ludzi. Cieszymy się życiem i przyjmujemy je takie jakim jest. Gdy chcemy coś zmienić sami się za to bierzemy, nie czekając aż ktoś nam pomoże. Wiemy, że tylko działając razem możemy coś zmienić, zamiast tylko narzekać na swój los i czekać aż ktoś coś z tym zrobi, jakoś to zmieni za nas. Prawdziwa radość emanuje z człowieka, powoduje że inni ją w nas widzą i zaraz się do nas przyłączają, bo też chcą tak jak my niczym się nie martwić, a nawet jeśli są jakieś problemy to nie pokazywać ich za bardzo na zewnątrz i robić wszystko by im zaradzić. Radość jest początkiem wspaniałej drogi, która prowadzi do samorealizacji i dumy z dobrze przeżytego życia. Jest jak promyk słońca w pochmurny dzień. I tak do ludzi radosnych podchodzą inni strudzeni codziennością ludzie, którym brakuje wzoru do naśladowania. Każdy z nas ma w głębi duszy takie same uczucia i pragnienia. Marzymy o wielkiej miłości i zakochaniu. Nic nie jest w stanie tego głosu w nas zagłuszyć ani zastąpić. Możemy mieć dużo pieniędzy, wszystko sobie za nie kupić, ale miłości nie kupimy. Możemy zadbać o nasze zdrowie i o naszą urodę. Sprawiać wrażenie ludzi zadowolonych, bo osiągnęliśmy nasze życiowe cele, ale to tylko pozory. Nie zaspokoiliśmy naszego największego pragnienia, czyli poczucia dawania i otrzymywania miłości prawdziwej i bezwarunkowej, takiej do końca życia. Gdy otworzymy się przed kimś, zdejmiemy naszą maskę, którą pokazujemy, że jesteśmy szczęśliwi, pokazujemy swoje wnętrze. Jeśli rzeczywiście mamy spore oszczędności to często oddalibyśmy je za cenę prawdziwego zakochania, choć wiemy, że nie można go kupić. Gdy jednak uda nam się poczuć smak miłości jesteśmy szczęśliwi i to jest dla nas najważniejsza wartość w życiu. Gdy spotkamy swój ideał partnera przychodzi najpiękniejszy rodzaj miłości, czyli miłość od pierwszego wejrzenia.

Kategoria: Psychologia. Data powstania: 05.10.2009

23Gniew jest wadą naszej osobowości, gniew sami wybieramy i jest też on naszym nawykiem. Reakcja na stres prowadzi do szaleństwa. Nasze ciało odpokutuje za to dla nad ciśnieniem, wrzodami, wypryskami, bezsennością, wyczerpaniem organizmu, palpitacją i chorobami serca, ogólnie brak nas siły do wszystkiego. W sferze psychicznie niszczy związki miłosne, zakłóca porozumienie, cechuje się depresją, poczuciem winy, Mimo to wyładowanie gniewu jest zdrowsze dla nas, niż trzymanie w sobie. Pozwala on wyjaśnić innym o co nam chodzi, można wtedy coś zmienić, poukładać. Najlepiej jednak jest nieuleganie mu. Gniew uznawany za cześć natury ludzkiej powoduje jego akceptacje i uznanie dla niego. Reagując gniewem nie pozwalamy komuś bycia sobą, jakim on jest, najlepiej jest rozłożyć swoje problemy na czynniki zanim jeszcze poczuje się gniew i pomyśleć ze nawet jeśli cos stało się nie jest po naszej myśli albo się stanie w przyszłości to, to nie koniec świata. Nikt nie lubi gdy reaguje się na niego gniewem, więc może lepiej wytłumaczyć wszystko na spokojnie. Gniew, jak się wydaje jest uczuciem chwilowym. Gdy pokłócimy się z kimś mamy w sobie dużo żalu, który z siebie chcemy wyrzucić. Mija jednak pewien okres, a wraz z nim także nasz gniew. Złość to uczucie gniewu ale na dłuższy czas. Jesteśmy źli na kogoś, co zrobił nam dawno temu, albo na cały świat czy obcych ludzi, że nam coś w życiu nie wychodzi. Złościmy się też na przedmioty, bo akurat nam się śpieszy, chcemy coś szybko załatwić. Jak mówi przysłowie, „złośliwość rzeczy martwych” i musimy zmienić swoje plany. Złość chowamy długo w sobie i nawet jeśli minęło już dużo czasu, cały czas bulwersujemy się na wspomnienie tamtego wydarzenia. Podobnie jak w przypadku gniewu i tutaj wyładowanie złości jest lepsze niż trzymanie jej w sobie. Nagromadzenie różnych małych spraw może spowodować duży wybuch na niewinnych ludzi. A wylać złość można poprzez ćwiczenia na siłowni czy bieganie, tak że przyniesie nam to pożytek. Nie warto jednak chować w sobie uraz sprzed lat, bo to nie przyniesie korzyści ani nam ani innym.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu.