Kategoria: Psychologia. Data powstania: 10.12.2009

13Gdy jesteśmy zadowoleni możemy spokojnie patrzeć w przyszłość. Nie dopadają nas żadne wyimaginowane dolegliwości, nie narzekamy na otaczającą nas rzeczywistość i na znajdujących się wokół nas ludzi. Cieszymy się życiem i przyjmujemy je takie jakim jest. Gdy chcemy coś zmienić sami się za to bierzemy, nie czekając aż ktoś nam pomoże. Wiemy, że tylko działając razem możemy coś zmienić, zamiast tylko narzekać na swój los i czekać aż ktoś coś z tym zrobi, jakoś to zmieni za nas. Prawdziwa radość emanuje z człowieka, powoduje że inni ją w nas widzą i zaraz się do nas przyłączają, bo też chcą tak jak my niczym się nie martwić, a nawet jeśli są jakieś problemy to nie pokazywać ich za bardzo na zewnątrz i robić wszystko by im zaradzić. Radość jest początkiem wspaniałej drogi, która prowadzi do samorealizacji i dumy z dobrze przeżytego życia. Jest jak promyk słońca w pochmurny dzień. I tak do ludzi radosnych podchodzą inni strudzeni codziennością ludzie, którym brakuje wzoru do naśladowania. Każdy z nas ma w głębi duszy takie same uczucia i pragnienia. Marzymy o wielkiej miłości i zakochaniu. Nic nie jest w stanie tego głosu w nas zagłuszyć ani zastąpić. Możemy mieć dużo pieniędzy, wszystko sobie za nie kupić, ale miłości nie kupimy. Możemy zadbać o nasze zdrowie i o naszą urodę. Sprawiać wrażenie ludzi zadowolonych, bo osiągnęliśmy nasze życiowe cele, ale to tylko pozory. Nie zaspokoiliśmy naszego największego pragnienia, czyli poczucia dawania i otrzymywania miłości prawdziwej i bezwarunkowej, takiej do końca życia. Gdy otworzymy się przed kimś, zdejmiemy naszą maskę, którą pokazujemy, że jesteśmy szczęśliwi, pokazujemy swoje wnętrze. Jeśli rzeczywiście mamy spore oszczędności to często oddalibyśmy je za cenę prawdziwego zakochania, choć wiemy, że nie można go kupić. Gdy jednak uda nam się poczuć smak miłości jesteśmy szczęśliwi i to jest dla nas najważniejsza wartość w życiu. Gdy spotkamy swój ideał partnera przychodzi najpiękniejszy rodzaj miłości, czyli miłość od pierwszego wejrzenia.

Kategoria: Psychologia. Data powstania: 11.11.2009

33Życie w niektórych warunkach wydaje się bardzo trudne. Nie ma żadnego punktu zaczepienia, by zacząć cieszyć się z tego co mamy. Ciągle są nam rzucane kłody pod nogi tak, że nie możemy się podnieść. Nic nas nie cieszy, łącznie z pogodą na dworze. Życie rzeczywiście potrafi nieźle dać w kość, ale prawda często jest też taka, że ludzie sami wymyślają sobie problemy, których tak naprawdę nie ma. Przejmują się tym co było, a co już nie ma wpływu na ich życie, albo też wyprzedzają myślami za bardzo do przodu i myślą o tym co będzie w przyszłości. Przywiązują także wagę do małych, drobnych spraw, których zmiana wymaga niewielkiego wysiłku. Tutaj także potrzebna okaże się pomocna dłoń życzliwej osoby. Są także dostępne środki farmakologiczne zawierające szereg witamin wpływających na samopoczucie. Od czasu do czasu warto też się pośmiać, chociażby oglądając komedię czy występy kabaretowe. Nie do ocenienia jest też codzienny uśmiech do samego siebie i powiedzenie sobie, że nie ma powodu do smutku. Mamy różne dolegliwości i przypadłości, które dostarczają nam nie małego bólu. Musimy chodzić do lekarzy lub leżeć w szpitalu i poddawać się zabiegom, z których niektóre są bolesne. Mamy też strach w sobie, bo nawet jak nas nie boli to myślimy co z tego będzie, jakie to zmiany przyniesie dla nas i czy nie będzie komplikacji. Mamy także ból spowodowany przejściami życiowymi, doświadczeniami niemiłymi czy stratami czegoś lub kogoś bliskiego. Cierpimy z powodu odejścia kogoś na tamten świat lub odejścia z naszego życia. Ból sprawia nam samotność, opuszczenie, radzenie sobie z codziennymi przeciwnościami losu. Ból taki jest odczuwany przez ludzi wewnętrznie, nie można kupić na to lekarstwa, posmarować maścią czy przeprowadzić zabiegu. Wydaje się, że jedyne lekarstwo to czas, który leczy te niewidzialne rany. Jedynie on i pomoc życzliwych nam osób mogą najpierw złagodzić a potem zapomnieć nam o tragediach jakie nas spotykają, choć zawsze powrót do nich będzie bolesny.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu.