Kategoria: Psychologia. Data powstania: 10.12.2009

13Gdy jesteśmy zadowoleni możemy spokojnie patrzeć w przyszłość. Nie dopadają nas żadne wyimaginowane dolegliwości, nie narzekamy na otaczającą nas rzeczywistość i na znajdujących się wokół nas ludzi. Cieszymy się życiem i przyjmujemy je takie jakim jest. Gdy chcemy coś zmienić sami się za to bierzemy, nie czekając aż ktoś nam pomoże. Wiemy, że tylko działając razem możemy coś zmienić, zamiast tylko narzekać na swój los i czekać aż ktoś coś z tym zrobi, jakoś to zmieni za nas. Prawdziwa radość emanuje z człowieka, powoduje że inni ją w nas widzą i zaraz się do nas przyłączają, bo też chcą tak jak my niczym się nie martwić, a nawet jeśli są jakieś problemy to nie pokazywać ich za bardzo na zewnątrz i robić wszystko by im zaradzić. Radość jest początkiem wspaniałej drogi, która prowadzi do samorealizacji i dumy z dobrze przeżytego życia. Jest jak promyk słońca w pochmurny dzień. I tak do ludzi radosnych podchodzą inni strudzeni codziennością ludzie, którym brakuje wzoru do naśladowania. Każdy z nas ma w głębi duszy takie same uczucia i pragnienia. Marzymy o wielkiej miłości i zakochaniu. Nic nie jest w stanie tego głosu w nas zagłuszyć ani zastąpić. Możemy mieć dużo pieniędzy, wszystko sobie za nie kupić, ale miłości nie kupimy. Możemy zadbać o nasze zdrowie i o naszą urodę. Sprawiać wrażenie ludzi zadowolonych, bo osiągnęliśmy nasze życiowe cele, ale to tylko pozory. Nie zaspokoiliśmy naszego największego pragnienia, czyli poczucia dawania i otrzymywania miłości prawdziwej i bezwarunkowej, takiej do końca życia. Gdy otworzymy się przed kimś, zdejmiemy naszą maskę, którą pokazujemy, że jesteśmy szczęśliwi, pokazujemy swoje wnętrze. Jeśli rzeczywiście mamy spore oszczędności to często oddalibyśmy je za cenę prawdziwego zakochania, choć wiemy, że nie można go kupić. Gdy jednak uda nam się poczuć smak miłości jesteśmy szczęśliwi i to jest dla nas najważniejsza wartość w życiu. Gdy spotkamy swój ideał partnera przychodzi najpiękniejszy rodzaj miłości, czyli miłość od pierwszego wejrzenia.

Kategoria: Psychologia. Data powstania: 24.10.2009

53W rodzinie się wychowujemy i w niej poznajemy co znaczy być szczęśliwymi. Cieszymy się, gdy nasza rodzina jest pełna, zdrowa, spokojna, gdy wszyscy mają dla siebie czas. Gdy dorastamy myślimy o założeniu swojej rodziny i tu pojawia się pierwszy krok do naszego szczęścia. Najpierw musimy zakochać się z wzajemnością. Już wtedy chcemy, żeby nasza nowa rodzina była szczęśliwa i deklarujemy, że o tą wartość będziemy ze wszystkich sił walczyć. Potem przeżywamy, jak mówią, najpiękniejszy dzień naszego życia, czyli dzień naszego ślubu. Deklarujemy się na szczęśliwe, zgodne małżeństwo. Potem dopełniamy działa, gdy na świecie pojawiają się dzieci, często nazywane przez rodziców małymi szczęściami. Szczęście to pojęcie względne, dla każdego inaczej zrozumiałe, wręcz filozoficzne. Każdy jednak powie, że szczęście to wartość najważniejsze w jego życiu i chce o nie walczyć, to cel życia. Oby każdemu walczącemu człowiekowi powiodło się i by każdy mógł w którymś momencie swojego życia przyznać, że jest szczęśliwy. Uczucia są potrzebne ludziom do okazywania emocji, swoich nastrojów, nastawień do świata w sposób poza językowy, poza słowami wypowiadanymi. Prawdą jest przecież, że ludzie wyrażając swoje chwilowe emocje pokazują przy tym różne gesty, mimikę twarzy czy postawę ciała. Jest to bardziej zrozumiałe niż słowa, bo przecież słowa mogą kłamać, a po człowieku najlepiej widać co tak naprawdę myśli, nawet wbrew jego słowom. Słowa są też nie zrozumiałe dla wszystkich, bo nie każdy rozumie dany język, a w przypadku pokazywaniu co się myśli ciałem sprawa jest prosta. Nie oszuka się rozmówcy, który widzi daną osobę i umie dobrze interpretować jej zachowanie. Dlatego Tak pozytywne jak i negatywne uczucia są potrzebne, bo bez nich nie mielibyśmy odzwierciedlenia czy są dobre uczucia, tzn. uczucia pozytywnie rozumiane ogólnie. Mamy także, w naszych uczuciach dobry sposób na wyrażenie siebie i postawy do obcych nam ludzi, którzy patrząc na nas widzą, że jesteśmy cały czas, np. uśmiechnięci, więc jesteśmy dobrymi ludźmi.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu.