Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 26.12.2009

21Obecnie media lansują jako wzór kobiecej urody wychudzone modelki albo też po prostu osoby szczupłe. Niestety nie każdy jest obdarzony taką sylwetką dlatego też wiele osób pragnie schudnąć. Swoje odchudzanie zaczynają oni zazwyczaj od wprowadzenia diety. Niestety obecnie jest wiele diet i ciężko jest powiedzieć która z nich jest najskuteczniejsza. Najrozsądniej jest po prostu ograniczyć jedzenie nie potrzebnych produktów i zacząć ćwiczyć ruszać się. Dietetycy uważają że powinnismy wprowadzić stałe pory obiadowe nie pojadać miedzy nimi i przede wszystkim dużo się ruszać. Zwłaszcza na wiosnę obserwuje się że dużo osób stosuje wiele diet aby jak najszybciej zrzucić niezbędne kilogramy. W większości przypadku zaraz po zmniejszeniu swej wagi wracają stare nawyki żywieniowe i tu pojawia się następny problem mianowicie efekt jojo który polega na tym że wracamy do dawnej wagi a często również ważymy jeszcze więcej niż przed tym jak zaczęliśmy się odchudzać. Dlatego wszelkie zabiegi odchudzające powinny być przeprowadzone z głową. Obecnie na rynku jest wiele form skutecznego odchudzania. Jednym z nich jest wynajęcie osobistego trenera i dietetyka w jednej osobie. Jest to usługa przeznaczona dla osób które nie posiadają silnej woli i potrzebują wsparcia w czasie odchudzania. Dostosuje on do naszych potrzeb i wymagań specjalną dietę i zestaw ćwiczeń tak abyśmy mogli zdrowo i rozsądnie się odchudzać. Niestety usługi takiej osoby nie są tanie, ale w ten sposób osiągniemy najlepsze efekty gdyż zajmie się nami osoba kompetentna która ma doświadczenie w sprawie zdrowego odżywiania. Trzeba się liczyć z tym że musimy się pożegnać z naszymi starymi nawykami żywieniowymi i musimy się nastawić na całkiem nowe. Jeśli kiedyś objadaliśmy się ciasteczkami, czekoladami to w czasie odchudzania musimy się przedstawić na owoce i warzywa. Potrzeba także odpowiedniej motywacji i samozaparcia aby ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu wtedy to uzyskamy najszybciej pożądane przez nas efekty, jeśli zostaniemy długo przy takim stylu życia będziemy mogli się cieszyć szczupłą sylwetką.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 22.10.2009

51Moda na odchudzanie. W dzisiejszych czasach wypromowana jest kobieta, która nosi rozmiar 34 największy. Ma kości na wierzchu, chodzi na wybiegu, je raz dziennie i to właśnie przez nią inne kobiety katują się by choć w pewnej części przypominać ją. Taki jest po prostu kanon dzisiejszej mody. Jest to związane z tym, że na szczupłej osobie wszystko wygląda ładnie i nie trzeba maskować niedoskonałości na przykład kolorem czarnym. Skoro bez przerwy kobiety widzą w telewizji i na okładkach gazet reklamy z bardzo, szczupłymi, zgrabnymi kobietami, które nie maja na sobie ani grama tłuszczu, zaczynają same wpadać w kompleksy. Też chcą pozbyć się swego zbędnego tłuszczyku i zbędnych kilogramów. Przez taki wizerunek w gazetach i telewizji kobiety źle czują się w swoim ciele a to dopiero początek kłopotów. Ludzi próbują ograniczyć jedzenie, robią to nie racjonalnie, a przez to często dostarczają zbyt mało składników mineralnych organizmowi. Nie wychodzi to jemu ani jej nadobne, gdyż organizm zaczyna dopominać się potrzebnych mu do życia kalorii. Jak już wcześniej pisaliśmy po przez nie racjonalne odchudzanie, nie dostarczane są do organizmu wystarczające składniki mineralne. Pół biedy jeżeli organizm będzie miał same braki. Dużo gorzej, jeżeli nasz mania odchudzania przerodzi się w chorobę, zwaną anoreksją. Jest to bardzo groźna choroba, która często prowadzi do śmierci z zagłodzenia. Jest to jednak choroba duszy, choć po ciele bardzo widoczna. A więc anoreksja to zaburzenia świadomości. Kobiecie chorej na tą chorobę wydaje się, że jest gruba. Mimo to, że faktycznie jest cała koścista i można by się na niej uczyć anatomii, jej się wydaje, że jest za gruba i musi schudnąć. Więc się odchudza, wyniszcza organizm i tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z wagi problemy, z ryzyka jakie ona za sobą niesie. Co ciekawe w Polsce chorują na ta chorobę tysiące kobiet jak i mężczyzn! Jest to straszna choroba, zwłaszcza dla dziewczyn, które dopiero dojrzewają i chcą być jak te z gazet. Szczególnie właśnie nastolatki są zagrożone takiego typu zaburzeniami świadomości.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu.