Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 24.12.2009

61Kolejna choroba związana z odchudzaniem Wyżej poruszyliśmy temat anoreksji, jednak z tą chorobą bardzo ściśle związana jest inna choroba. Mowa tutaj o bulimii. Polega ona na tym, że kobieta lub mężczyzna zjadają bardzo dużą ilość pokarmów, po czym idą i przymuszają się do ich zwymiotowania. Według nich jest to świetna metoda na schudnięcie. Problem w tym, że kwasy żołądkowe, które często znajdują się jakie ustną strasznie niszczą zęby. Powodując ogromne szkody w organizmie. Jest to również okropna choroba gdyż człowiek mający manię chudnięcia, objada w przypływie szału. Je niewyobrażalne ilości pożywienia w tym ogromne ilości słodyczy. Oczywiście potem wie, że źle zrobił, że to jedzenie odłoży się w organizmie jako zbędny tłuszcz i w tym momencie myśli tylko o tym, żeby to jedzenie zwrócić. Taka osoba czuje się sama z sobą strasznie, kompletnie się nie akceptuje, często stroni od innych ludzi i jest samotna. Choć nie zawsze. Czy jednak nie byłoby lepiej mieć 5 kg zbędnych ale mieć udane i szczęśliwe życie? Zacząć siebie akceptować? Konieczna pomoc… W rozdziałach wyżej wyjaśniliśmy na czym polegają takie choroby jak bulimia i anoreksja. Są one jednak ze sobą ściśle związane i często nie rozłączne. Po pierwsze mając anoreksję, czyli manię odchudzania się nie chcemy niczego jeść. Uważamy, że do życia wystarczy nam woda. Jednak tak nie jest, nasz organizm potrzebuje więcej i domaga się pożywienia. W końcu nie wytrzymujemy i jemy. To jeszcze nie jest bulimia. Bulimia zaczyna się wtedy kiedy jedzenie pochłaniamy kilogramami ( i to nie jest żart) Jemy mnóstwo batoników, ciast, kanapek. Wszystko o czym nam by się nie śniło. Inaczej byłoby gdybyśmy zjedli troszkę. Pewnie taka osoba miałaby wyrzuty sumienia, ale nie aż tak wielkie aby iść do ubikacji i zwymiotować wszystko co do tej pory się zjadło. W wypadku kiedy ma się bulimię lub anoreksję jak najszybciej trzeb zgłosić się do lekarze- specjalisty. Tak naprawdę tylko on może pomóc. Wie na czym polega ta choroba i co zrobić, aby osoba chora odzyskała zdrowie, a przede wszystkim poczucie własnej wartości i atrakcyjności.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 08.12.2009

31Odchudzanie polega przede wszystkim o jak największym ograniczeniu przyswajania niepotrzebnej energii naszemu organizmowi. W ten sposób nasz organizm może się przyzwyczaić do czerpania energii zapasowej z naszej tkanki tłuszczowej, gdzie odkłada się ona gdy dostarczymy jej sobie za dużo. Trzeba pamiętać o tym że najefektywniej się odchudza wtedy gdy robimy to powoli i systematycznie. Pozwalamy spalać naszą tkankę tłuszczową powoli i efektywnie. Osoba która chce szybko stracić swoją wagę musi się nad tym zastanowić czy nie lepiej stopniowo przyzwyczajać swój organizm do coraz mniejszych ilości kalorii i powoli tracić swoją wagę czy też drastycznie obniżyć dawki kalorii i bardzo szybko schudnąć co odbije się na pewno na naszym zdrowiu a po za tym może doprowadzić do ponownego tycia. Przy odchudzaniu najlepiej zastosować jest jedną dietę, nie eksperymentować z innymi nastawić się na zdrową żywność i przede wszystkim ćwiczyć swoje ciało, dużo się ruszać jeździć na rowerze uprawiać jakiś sport, biegać czy po prostu dużo spacerować. Prawie połowa ludności w Polsce ma problem z nadwagą. Jest to efekt starych nawyków żywieniowych i niezdrowej polskiej kuchni. Jest ona oparta głównie na ciężkostrawnych posiłkach, nie urozmaicamy ją żadnymi owocami ani warzywami. Jeśli ktoś pragnie się odchudzić najlepiej jest zapoznać się ze wszystkimi dietami odchudzającymi i dostosować ją do siebie. Jeśli dieta jest dobrze dobrana to może nam przynieść nadspodziewane efekty. Po za tym warto jest stracić swoją wagę gdyż otyłość może prowadzić do wielu poważnych i niebezpiecznych dla zdrowia chorób. W skrajnych przypadkach prowadzi do zawału serca. Wszystko przez to że tłuszcz który osadza się może zablokować przepływ krwi do serca, po za tym wszelkie choroby układu pokarmowego mają właśnie swoje źródło w otyłości. niektórzy chorzy mają także problemy z narządami ruchu. Niestety nawyki żywieniowe które nabyliśmy w dzieciństwie w późniejszym okresie bardzo ciężko nam zmienić jeśli ktoś jadał od zawsze dużo i tłusto, nie ćwiczył to ciężko będzie mu zmienić swoje przyzwyczajenia.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu.