Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 26.12.2009

21Obecnie media lansują jako wzór kobiecej urody wychudzone modelki albo też po prostu osoby szczupłe. Niestety nie każdy jest obdarzony taką sylwetką dlatego też wiele osób pragnie schudnąć. Swoje odchudzanie zaczynają oni zazwyczaj od wprowadzenia diety. Niestety obecnie jest wiele diet i ciężko jest powiedzieć która z nich jest najskuteczniejsza. Najrozsądniej jest po prostu ograniczyć jedzenie nie potrzebnych produktów i zacząć ćwiczyć ruszać się. Dietetycy uważają że powinnismy wprowadzić stałe pory obiadowe nie pojadać miedzy nimi i przede wszystkim dużo się ruszać. Zwłaszcza na wiosnę obserwuje się że dużo osób stosuje wiele diet aby jak najszybciej zrzucić niezbędne kilogramy. W większości przypadku zaraz po zmniejszeniu swej wagi wracają stare nawyki żywieniowe i tu pojawia się następny problem mianowicie efekt jojo który polega na tym że wracamy do dawnej wagi a często również ważymy jeszcze więcej niż przed tym jak zaczęliśmy się odchudzać. Dlatego wszelkie zabiegi odchudzające powinny być przeprowadzone z głową. Obecnie na rynku jest wiele form skutecznego odchudzania. Jednym z nich jest wynajęcie osobistego trenera i dietetyka w jednej osobie. Jest to usługa przeznaczona dla osób które nie posiadają silnej woli i potrzebują wsparcia w czasie odchudzania. Dostosuje on do naszych potrzeb i wymagań specjalną dietę i zestaw ćwiczeń tak abyśmy mogli zdrowo i rozsądnie się odchudzać. Niestety usługi takiej osoby nie są tanie, ale w ten sposób osiągniemy najlepsze efekty gdyż zajmie się nami osoba kompetentna która ma doświadczenie w sprawie zdrowego odżywiania. Trzeba się liczyć z tym że musimy się pożegnać z naszymi starymi nawykami żywieniowymi i musimy się nastawić na całkiem nowe. Jeśli kiedyś objadaliśmy się ciasteczkami, czekoladami to w czasie odchudzania musimy się przedstawić na owoce i warzywa. Potrzeba także odpowiedniej motywacji i samozaparcia aby ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu wtedy to uzyskamy najszybciej pożądane przez nas efekty, jeśli zostaniemy długo przy takim stylu życia będziemy mogli się cieszyć szczupłą sylwetką.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 08.12.2009

31Odchudzanie polega przede wszystkim o jak największym ograniczeniu przyswajania niepotrzebnej energii naszemu organizmowi. W ten sposób nasz organizm może się przyzwyczaić do czerpania energii zapasowej z naszej tkanki tłuszczowej, gdzie odkłada się ona gdy dostarczymy jej sobie za dużo. Trzeba pamiętać o tym że najefektywniej się odchudza wtedy gdy robimy to powoli i systematycznie. Pozwalamy spalać naszą tkankę tłuszczową powoli i efektywnie. Osoba która chce szybko stracić swoją wagę musi się nad tym zastanowić czy nie lepiej stopniowo przyzwyczajać swój organizm do coraz mniejszych ilości kalorii i powoli tracić swoją wagę czy też drastycznie obniżyć dawki kalorii i bardzo szybko schudnąć co odbije się na pewno na naszym zdrowiu a po za tym może doprowadzić do ponownego tycia. Przy odchudzaniu najlepiej zastosować jest jedną dietę, nie eksperymentować z innymi nastawić się na zdrową żywność i przede wszystkim ćwiczyć swoje ciało, dużo się ruszać jeździć na rowerze uprawiać jakiś sport, biegać czy po prostu dużo spacerować. Prawie połowa ludności w Polsce ma problem z nadwagą. Jest to efekt starych nawyków żywieniowych i niezdrowej polskiej kuchni. Jest ona oparta głównie na ciężkostrawnych posiłkach, nie urozmaicamy ją żadnymi owocami ani warzywami. Jeśli ktoś pragnie się odchudzić najlepiej jest zapoznać się ze wszystkimi dietami odchudzającymi i dostosować ją do siebie. Jeśli dieta jest dobrze dobrana to może nam przynieść nadspodziewane efekty. Po za tym warto jest stracić swoją wagę gdyż otyłość może prowadzić do wielu poważnych i niebezpiecznych dla zdrowia chorób. W skrajnych przypadkach prowadzi do zawału serca. Wszystko przez to że tłuszcz który osadza się może zablokować przepływ krwi do serca, po za tym wszelkie choroby układu pokarmowego mają właśnie swoje źródło w otyłości. niektórzy chorzy mają także problemy z narządami ruchu. Niestety nawyki żywieniowe które nabyliśmy w dzieciństwie w późniejszym okresie bardzo ciężko nam zmienić jeśli ktoś jadał od zawsze dużo i tłusto, nie ćwiczył to ciężko będzie mu zmienić swoje przyzwyczajenia.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 26.10.2009

41Przy odchudzaniu trzeba wiedzieć o tym że sama dieta nie pozwoli nam schudnąć. Nie uda się osiągnąć tego czego chcemy jeśli nie będziemy stosować zasad które sobie wcześniej sami ustalimy. Przede wszystkim do tego kiedy jemy co jemy i jak często. odchudzanie koniecznie musi iść w drodze z wysiłkiem fizycznym. Najlepiej jeżeli będziemy odbywać ćwiczenia regularnie o ustalonej porze, na przykład na siłowni, basenie klubie fitness czy w domowym zaciszu. Ale jeżeli spędzanie wielu godzin na siłowni nas nudzi najlepiej wybrać sobie inny sposób na spalanie niepotrzebnych kalorii, można iść na spacer wyprowadzić psa, jeździć na rowerze, czy nawet pracować w ogródku. Najważniejsze jest to żeby każdy nasz mięsień pracował i cały organizm uczestniczył w spalani tłuszczów. Zdarza się też że tycie spowodowane jest tym że ludzie posiłki spożywają zbyt szybko i byle jak. bardzo ważne jest to aby każdy posiłek jeść długo i pokarm dokładnie przeżuwać. Jeśli zastosujemy się do tych zasad nie powinnismy mieć problemów z udaną utratą wagi. Fitness club miejsce gdzie każdy musi budować swoją masę mięśniową i zacząć odchudzanie. Jest to mimo wszystko najnudniejsze miejsce świata. Nie trzeba bywać w fitness clubie żeby dobrze wyglądać, nie trzeba również uprawiać żadnego sportu. Natomiast jeśli ktoś chce się kompletnie ogłupić to fitness club zaprasza. Doskonałe miejsce żeby ćwiczyć jeden mięsień bezmyślnie. Najlepiej ograniczyć jedzenie bądź zastosować jakąś dietę. Tysiąc urządzeń za każdym razem buduje pojedyncze mięśnie. To jest kompletna strata czasu, można pójść do ogródka przekopać ogródek. Wtedy buduję się wszystkie mięśnie naraz i jeszcze można wzmocnić serce. Trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby chodzić do fitness clubu. Niektórzy potrafią przejść pustynie bez wcześniejszych fitness clubów. Normalne czynności dnia codziennego a nie strata czasu na siłowni, najlepiej z dziećmi wyjechać na wycieczkę, pochodzić z dziećmi po drzewach. Bez wątpienia fitness club i wszelkie siłownie to niepotrzebna stara czasu. Jedna dla niektórych tylko siłownia to dobre miejsce na odchudzanie.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 22.10.2009

51Moda na odchudzanie. W dzisiejszych czasach wypromowana jest kobieta, która nosi rozmiar 34 największy. Ma kości na wierzchu, chodzi na wybiegu, je raz dziennie i to właśnie przez nią inne kobiety katują się by choć w pewnej części przypominać ją. Taki jest po prostu kanon dzisiejszej mody. Jest to związane z tym, że na szczupłej osobie wszystko wygląda ładnie i nie trzeba maskować niedoskonałości na przykład kolorem czarnym. Skoro bez przerwy kobiety widzą w telewizji i na okładkach gazet reklamy z bardzo, szczupłymi, zgrabnymi kobietami, które nie maja na sobie ani grama tłuszczu, zaczynają same wpadać w kompleksy. Też chcą pozbyć się swego zbędnego tłuszczyku i zbędnych kilogramów. Przez taki wizerunek w gazetach i telewizji kobiety źle czują się w swoim ciele a to dopiero początek kłopotów. Ludzi próbują ograniczyć jedzenie, robią to nie racjonalnie, a przez to często dostarczają zbyt mało składników mineralnych organizmowi. Nie wychodzi to jemu ani jej nadobne, gdyż organizm zaczyna dopominać się potrzebnych mu do życia kalorii. Jak już wcześniej pisaliśmy po przez nie racjonalne odchudzanie, nie dostarczane są do organizmu wystarczające składniki mineralne. Pół biedy jeżeli organizm będzie miał same braki. Dużo gorzej, jeżeli nasz mania odchudzania przerodzi się w chorobę, zwaną anoreksją. Jest to bardzo groźna choroba, która często prowadzi do śmierci z zagłodzenia. Jest to jednak choroba duszy, choć po ciele bardzo widoczna. A więc anoreksja to zaburzenia świadomości. Kobiecie chorej na tą chorobę wydaje się, że jest gruba. Mimo to, że faktycznie jest cała koścista i można by się na niej uczyć anatomii, jej się wydaje, że jest za gruba i musi schudnąć. Więc się odchudza, wyniszcza organizm i tak naprawdę nie zdaje sobie sprawy z wagi problemy, z ryzyka jakie ona za sobą niesie. Co ciekawe w Polsce chorują na ta chorobę tysiące kobiet jak i mężczyzn! Jest to straszna choroba, zwłaszcza dla dziewczyn, które dopiero dojrzewają i chcą być jak te z gazet. Szczególnie właśnie nastolatki są zagrożone takiego typu zaburzeniami świadomości.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu. Fotoodmładzanie źary http://besto-storage.com/2017/04/13/przechowalnia-rzeczy-dla-warszawy-i-okolic/ drflisiuk.pl/pl/tradzik.html www.justhealth.pl/trening-personalny