Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 26.12.2009

21Obecnie media lansują jako wzór kobiecej urody wychudzone modelki albo też po prostu osoby szczupłe. Niestety nie każdy jest obdarzony taką sylwetką dlatego też wiele osób pragnie schudnąć. Swoje odchudzanie zaczynają oni zazwyczaj od wprowadzenia diety. Niestety obecnie jest wiele diet i ciężko jest powiedzieć która z nich jest najskuteczniejsza. Najrozsądniej jest po prostu ograniczyć jedzenie nie potrzebnych produktów i zacząć ćwiczyć ruszać się. Dietetycy uważają że powinnismy wprowadzić stałe pory obiadowe nie pojadać miedzy nimi i przede wszystkim dużo się ruszać. Zwłaszcza na wiosnę obserwuje się że dużo osób stosuje wiele diet aby jak najszybciej zrzucić niezbędne kilogramy. W większości przypadku zaraz po zmniejszeniu swej wagi wracają stare nawyki żywieniowe i tu pojawia się następny problem mianowicie efekt jojo który polega na tym że wracamy do dawnej wagi a często również ważymy jeszcze więcej niż przed tym jak zaczęliśmy się odchudzać. Dlatego wszelkie zabiegi odchudzające powinny być przeprowadzone z głową. Obecnie na rynku jest wiele form skutecznego odchudzania. Jednym z nich jest wynajęcie osobistego trenera i dietetyka w jednej osobie. Jest to usługa przeznaczona dla osób które nie posiadają silnej woli i potrzebują wsparcia w czasie odchudzania. Dostosuje on do naszych potrzeb i wymagań specjalną dietę i zestaw ćwiczeń tak abyśmy mogli zdrowo i rozsądnie się odchudzać. Niestety usługi takiej osoby nie są tanie, ale w ten sposób osiągniemy najlepsze efekty gdyż zajmie się nami osoba kompetentna która ma doświadczenie w sprawie zdrowego odżywiania. Trzeba się liczyć z tym że musimy się pożegnać z naszymi starymi nawykami żywieniowymi i musimy się nastawić na całkiem nowe. Jeśli kiedyś objadaliśmy się ciasteczkami, czekoladami to w czasie odchudzania musimy się przedstawić na owoce i warzywa. Potrzeba także odpowiedniej motywacji i samozaparcia aby ćwiczyć przynajmniej trzy razy w tygodniu wtedy to uzyskamy najszybciej pożądane przez nas efekty, jeśli zostaniemy długo przy takim stylu życia będziemy mogli się cieszyć szczupłą sylwetką.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 24.12.2009

61Kolejna choroba związana z odchudzaniem Wyżej poruszyliśmy temat anoreksji, jednak z tą chorobą bardzo ściśle związana jest inna choroba. Mowa tutaj o bulimii. Polega ona na tym, że kobieta lub mężczyzna zjadają bardzo dużą ilość pokarmów, po czym idą i przymuszają się do ich zwymiotowania. Według nich jest to świetna metoda na schudnięcie. Problem w tym, że kwasy żołądkowe, które często znajdują się jakie ustną strasznie niszczą zęby. Powodując ogromne szkody w organizmie. Jest to również okropna choroba gdyż człowiek mający manię chudnięcia, objada w przypływie szału. Je niewyobrażalne ilości pożywienia w tym ogromne ilości słodyczy. Oczywiście potem wie, że źle zrobił, że to jedzenie odłoży się w organizmie jako zbędny tłuszcz i w tym momencie myśli tylko o tym, żeby to jedzenie zwrócić. Taka osoba czuje się sama z sobą strasznie, kompletnie się nie akceptuje, często stroni od innych ludzi i jest samotna. Choć nie zawsze. Czy jednak nie byłoby lepiej mieć 5 kg zbędnych ale mieć udane i szczęśliwe życie? Zacząć siebie akceptować? Konieczna pomoc… W rozdziałach wyżej wyjaśniliśmy na czym polegają takie choroby jak bulimia i anoreksja. Są one jednak ze sobą ściśle związane i często nie rozłączne. Po pierwsze mając anoreksję, czyli manię odchudzania się nie chcemy niczego jeść. Uważamy, że do życia wystarczy nam woda. Jednak tak nie jest, nasz organizm potrzebuje więcej i domaga się pożywienia. W końcu nie wytrzymujemy i jemy. To jeszcze nie jest bulimia. Bulimia zaczyna się wtedy kiedy jedzenie pochłaniamy kilogramami ( i to nie jest żart) Jemy mnóstwo batoników, ciast, kanapek. Wszystko o czym nam by się nie śniło. Inaczej byłoby gdybyśmy zjedli troszkę. Pewnie taka osoba miałaby wyrzuty sumienia, ale nie aż tak wielkie aby iść do ubikacji i zwymiotować wszystko co do tej pory się zjadło. W wypadku kiedy ma się bulimię lub anoreksję jak najszybciej trzeb zgłosić się do lekarze- specjalisty. Tak naprawdę tylko on może pomóc. Wie na czym polega ta choroba i co zrobić, aby osoba chora odzyskała zdrowie, a przede wszystkim poczucie własnej wartości i atrakcyjności.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 08.12.2009

31Odchudzanie polega przede wszystkim o jak największym ograniczeniu przyswajania niepotrzebnej energii naszemu organizmowi. W ten sposób nasz organizm może się przyzwyczaić do czerpania energii zapasowej z naszej tkanki tłuszczowej, gdzie odkłada się ona gdy dostarczymy jej sobie za dużo. Trzeba pamiętać o tym że najefektywniej się odchudza wtedy gdy robimy to powoli i systematycznie. Pozwalamy spalać naszą tkankę tłuszczową powoli i efektywnie. Osoba która chce szybko stracić swoją wagę musi się nad tym zastanowić czy nie lepiej stopniowo przyzwyczajać swój organizm do coraz mniejszych ilości kalorii i powoli tracić swoją wagę czy też drastycznie obniżyć dawki kalorii i bardzo szybko schudnąć co odbije się na pewno na naszym zdrowiu a po za tym może doprowadzić do ponownego tycia. Przy odchudzaniu najlepiej zastosować jest jedną dietę, nie eksperymentować z innymi nastawić się na zdrową żywność i przede wszystkim ćwiczyć swoje ciało, dużo się ruszać jeździć na rowerze uprawiać jakiś sport, biegać czy po prostu dużo spacerować. Prawie połowa ludności w Polsce ma problem z nadwagą. Jest to efekt starych nawyków żywieniowych i niezdrowej polskiej kuchni. Jest ona oparta głównie na ciężkostrawnych posiłkach, nie urozmaicamy ją żadnymi owocami ani warzywami. Jeśli ktoś pragnie się odchudzić najlepiej jest zapoznać się ze wszystkimi dietami odchudzającymi i dostosować ją do siebie. Jeśli dieta jest dobrze dobrana to może nam przynieść nadspodziewane efekty. Po za tym warto jest stracić swoją wagę gdyż otyłość może prowadzić do wielu poważnych i niebezpiecznych dla zdrowia chorób. W skrajnych przypadkach prowadzi do zawału serca. Wszystko przez to że tłuszcz który osadza się może zablokować przepływ krwi do serca, po za tym wszelkie choroby układu pokarmowego mają właśnie swoje źródło w otyłości. niektórzy chorzy mają także problemy z narządami ruchu. Niestety nawyki żywieniowe które nabyliśmy w dzieciństwie w późniejszym okresie bardzo ciężko nam zmienić jeśli ktoś jadał od zawsze dużo i tłusto, nie ćwiczył to ciężko będzie mu zmienić swoje przyzwyczajenia.

Kategoria: Odchudzanie. Data powstania: 26.10.2009

41Przy odchudzaniu trzeba wiedzieć o tym że sama dieta nie pozwoli nam schudnąć. Nie uda się osiągnąć tego czego chcemy jeśli nie będziemy stosować zasad które sobie wcześniej sami ustalimy. Przede wszystkim do tego kiedy jemy co jemy i jak często. odchudzanie koniecznie musi iść w drodze z wysiłkiem fizycznym. Najlepiej jeżeli będziemy odbywać ćwiczenia regularnie o ustalonej porze, na przykład na siłowni, basenie klubie fitness czy w domowym zaciszu. Ale jeżeli spędzanie wielu godzin na siłowni nas nudzi najlepiej wybrać sobie inny sposób na spalanie niepotrzebnych kalorii, można iść na spacer wyprowadzić psa, jeździć na rowerze, czy nawet pracować w ogródku. Najważniejsze jest to żeby każdy nasz mięsień pracował i cały organizm uczestniczył w spalani tłuszczów. Zdarza się też że tycie spowodowane jest tym że ludzie posiłki spożywają zbyt szybko i byle jak. bardzo ważne jest to aby każdy posiłek jeść długo i pokarm dokładnie przeżuwać. Jeśli zastosujemy się do tych zasad nie powinnismy mieć problemów z udaną utratą wagi. Fitness club miejsce gdzie każdy musi budować swoją masę mięśniową i zacząć odchudzanie. Jest to mimo wszystko najnudniejsze miejsce świata. Nie trzeba bywać w fitness clubie żeby dobrze wyglądać, nie trzeba również uprawiać żadnego sportu. Natomiast jeśli ktoś chce się kompletnie ogłupić to fitness club zaprasza. Doskonałe miejsce żeby ćwiczyć jeden mięsień bezmyślnie. Najlepiej ograniczyć jedzenie bądź zastosować jakąś dietę. Tysiąc urządzeń za każdym razem buduje pojedyncze mięśnie. To jest kompletna strata czasu, można pójść do ogródka przekopać ogródek. Wtedy buduję się wszystkie mięśnie naraz i jeszcze można wzmocnić serce. Trzeba mieć nie po kolei w głowie żeby chodzić do fitness clubu. Niektórzy potrafią przejść pustynie bez wcześniejszych fitness clubów. Normalne czynności dnia codziennego a nie strata czasu na siłowni, najlepiej z dziećmi wyjechać na wycieczkę, pochodzić z dziećmi po drzewach. Bez wątpienia fitness club i wszelkie siłownie to niepotrzebna stara czasu. Jedna dla niektórych tylko siłownia to dobre miejsce na odchudzanie.

Mój prywatny blog - piszę o rzeczach ciekawych i często poruszających.

Do otyłości prowadzi przede wszystkim parę rzeczy których moglibyśmy uniknąć gdybyśmy je przestrzegali. Jest to sześć prostych zasad które pozwolą nam uniknąć otyłości i wszelkich chorób układu pokarmowego. Przyczyn otyłości trzeba szukać w nieregularnym jadaniu posiłków, a najważniejszego obiadu.